کاهش ۶۰ درصدی فروش دوربین‌های مداربسته

مشاهدات در محل ما نشان می دهد تقاضای داخلی و شخصی در بازار دوربین مدار بسته تقریباً به صفر رسیده است ، اما در این رکود سرد ، دفاتر و برخی از شرکت های خصوصی هنوز بازار را کمی گرم نگه می دارند. به گفته بازرگانان ، فروش ۶۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است ، اما ثبات نسبی نرخ ارز در حال حاضر بازار را از “یخ” خارج کرده است. همچنین ، به دلیل قیمت های غیرمنطقی کالاهای غربی ، تقاضا به سمت دوربین های ایرانی و چینی سوق پیدا کرده است.

 

به طور متوسط ​​، ۶۰ reduction کاهش در فروش

خیابان جمهوری ، خیابان خیابان شیخ هادی ، پاساژ علاladالدین شماره ۲ ، تبادل تجهیزات تبادل و دوربین مدار بسته. فروشندگان به خبرنگار دنیای اقتصاد گفتند که میزان فروش آنها نسبت به سال گذشته ۶۰٪ کاهش یافته است. یک فروشنده مو بور ۲۵ ساله با سبیل های ضخیم ۲۵ ساله با موهای بور و موی سر در مورد بازار دوربین مدار بسته به ما گفت: “بازار کاملا کند است.” “اگر چهار شرکت و دفاتر خصوصی نبودند ، مجبور بودیم سرپوش خود را برداریم.”

 

اسماعیلی ، یکی از فروشندگان گذرگاه علاladالدین ، ​​می گوید که میزان خرید در شهرها نیز کاهش یافته است: “پیش از این ۴۰٪ درآمد حاصل از فروش تجهیزات و نصب دوربین در تهران و مابقی از طریق فروش تجهیزات امنیتی بود. و دوربین های شهر. خریدهای شهری بیش از ۶۰ درصد کاهش یافته است و فقط بانکداران استانی فعال هستند. »به گفته فروشنده ، قیمت انواع دوربین های مدار بسته و تجهیزات مربوطه از ابتدای سال تاکنون به شدت افزایش یافته است. از سال اول که ثبات قیمتی وجود نداشت و بازار عملا آشفته بود ، ما مجبور شدیم برای لحظه ای قیمت ها را به روز کنیم. “اما بازار مدتی است که ثبات نسبی دارد و همین امر باعث سر و صدا شدن آن نسبت به ابتدای سال می شود.”

 

درست روبروی علاladالدین ۲ تنها گذرگاه است. “وحشتناک!” یک فروشنده بازاری در مورد بازار می گوید. وی به خبرنگار دنیای اقتصاد گفت: “بازار دوربین مداربسته دیگر مانند گذشته گرم نیست و بازار فقط حول خرید شرکت های بزرگ است که ۵۰ درصد آنها تعمیر و سرویس است ، در غیر این صورت ما نمی فروشیم.” محمدی دست خود را روی سبیل های خاکستری ضخیم خود قرار داده و وارد فروشگاه می شود و پشت میز خود می نشیند: «قیمت ها آنقدر بالا رفته اند که حتی بازرگانان نیز تعجب کردند. چه کسی فکر می کند که یک دوربین کلاس سوم چینی برای رسیدن به ۲۰۰۰۰۰ تن ۵۰ هزار تن هزینه دارد. “سه سال پیش ، بهترین اتاق اروپا ۳۰۰۰۰۰ تن هزینه داشت ، اما اکنون به هیچ وجه در بازار موجود نیست.” مشاهدات ما در محل نشان می دهد که پس از اعمال تحریم هایی که مانع تجارت با کشورهای غربی شده است ، عرضه کالاهای چینی افزایش یافته و سلیقه خریداران به سمت این کالاها سوق پیدا کرده است: “با یک دوربین چینی می توانید یک خانه ۲۰۰ متری با ۴ دوربین را به ۲۰۰۰۰۰ تومان مجهز می کند که با پول ، تجهیزات و سیم می توان آن را به ۳ میلیون افزایش داد. “اما همان ۲۰۰ متر با یک دوربین اروپایی بیش از ۷ میلیون فقط در صورت یافتن پیدا خواهد شد.”

کاهش ۶۰ درصدی فروش دوربین‌های مداربسته

نیاز به ثبات قیمت

مدیر پروژه و رئیس شرکت واردات و نصب دوربین های امنیتی به مجمع جهانی اقتصاد گفت: “تقاضای شخصی تقریباً به صفر رسیده است ، اما دفاتر و شرکت های خصوصی هنوز در بازار هستند.” محمد هایمحمدی می گوید ادارات دولتی موظفند محل کار خود را مطابق ضوابط و مقرراتی که دارند تجهیز کنند و “بودجه ها همیشه از قبل برای آنها تعیین شده است ، اما برخی برای جلوگیری از فشار زیاد به هزینه ها ، پروژه را در چند مرحله اجرا می کنند.” به گفته این فعال در زمینه تجهیزات امنیتی و نظارت تصویری ، نقدینگی در دست مردم به پایین ترین سطح رسیده است: جز “غیر از افزایش غیر منطقی قیمت ها ، کمبود نقدینگی دلیل اصلی خروج مشتریان داخلی از این بازار است. تجربه ما در این سه سال نشان داده است که وقتی برنامه هایی را برای تسهیلات برای مشتری در نظر می گیریم ، تقاضای مسکن به بازار ما برمی گردد ، اما شرایط به گونه ای است که بانکداران فقط به صورت نقدی کار می کنند ، بنابراین ما نمی توانیم با مشتری به صورت اقساطی کار کنیم. “به عبارت دیگر ، نقدینگی ما به حدی است که پروژه ها باید در اسرع وقت منحل شوند.”

 

های محمدی می گوید که قیمت انواع دوربین ها از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافته است: “مشکل اصلی در بازار عدم ثبات قیمت ها است. از ابتدای سال تاکنون بازار چنان متشنج شده است که ما مجبور بودیم روزانه قیمت ها را به روز کنیم ، اما اکنون ، برای مدت دو ماه ، ثبات نسبی بازار وجود دارد که باعث افزایش فعالیت و پویایی همه طبقات ما شده است. دلار و قیمت انواع دوربین ها به ۳۲۰۰۰ تن رسید. “اما با کاهش نرخ ارز ، قیمت کالاها کاهش نیافت ، که به نظر من دلیل دیگری برای سقوط بازار است.” این فعال دوربین مداربسته پیش بینی می کند که با گذشت زمان و ثبات بازار “کمی زنده می شود”. این محفظه که در ماه آوریل ۱٫۳ میلیون تن فروش داشته است ، هم اكنون به بیش از ۲٫۳ میلیون تن رسیده است ، در حالی كه ارزش این محفظه ۷۰۰۰۰۰ تن در فوریه سال گذشته ارزیابی شده بود. اگرچه نرخ ارز کاهش یافته است ، اما قیمت ها هنوز بالا هستند.

“من فکر می کنم تقاضای داخلی و شخصی منتظر سقوط قیمت ها هستند و به محض تعادل قیمت ها به بازار برمی گردند.” های محمدی به مجمع جهانی اقتصاد گفت: “همیشه در بازار دوربین های مداربسته کمبود دستگاه یا دوربین وجود داشته است.” برای کمبود مواد موجود در بازار برای نظارت تصویری. البته اکنون بازار مانند گذشته است و کمبود خاصی در بازار وجود ندارد اما گمرک با عدم ترخیص به موقع کالا تأثیر زیادی در بازار دارد. وی افزود: به عنوان مثال ، اگر كالاها به مدت یك هفته در بازار تمام شود ، تقاضا و تشنگی ایجاد شده برای آن باعث می شود كه به محض عرضه و فروش با قیمت بالاتر ، قیمت واقعی خود را پیدا نكند.

 

اطلاعات و آماری دقیق از واردات و تولید دوربین های امنیتی در دست نیست ، اما برخی آمارهای غیررسمی نشان می دهد که سالانه بیش از ۱۰۰۰۰۰ دوربین مدار بسته وارد می شود.

 

معمولاً بازارهای تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی با هر نوسان در ارز جهش می کنند ، زیرا لوازم یدکی آن از طریق واردات تأمین می شود. در سه سال گذشته ، با تحریم تحریم های تجاری و کاهش ارزش ریال ، تقاضای بازار به دلیل افزایش غیر منطقی قیمت کالاهای غربی ، به سمت کالاهای ایرانی و چینی سوق پیدا کرده است که می تواند فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی تلقی شود. ناظران و کارشناسان می گویند قبل از سقوط قیمت ها و افت قیمت ها ، ثبات باعث می شود بازار رفتار درستی داشته باشد.

منبع:

https://www.beytoote.com/news/economy-news/tnews11068401.html

درباره‌ی holoo1

حتما ببینید

چند نکته مهم برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک

چند نکته مهم برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک

چیدمان دکوراسیون اتاق خواب کودک می تواند یکی از زیباترین و جذاب ترین موارد برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *