چگونه هویج را برای مدت طولانی نگهداری کنیم؟

هویج یکی از پرمصرف ترین سبزیجات در پخت و پز است و تقریباً در همه غذاها استفاده می شود. اگر شما هم می خواهید برای مدت طولانی هویج تازه و تازه در خانه خود داشته باشید ، ما ۴ راه ارائه می دهیم.

 

بهترین روش برای ذخیره طولانی مدت هویج چیست؟

یکی از بهترین روشهای ذخیره هویج ، ریختن آنها در کمی ماسه است. در زمستان می توانید ظرفی حاوی ماسه تهیه کنید ، هویج زیر ماسه بگذارید و در صورت نیاز آن را انتخاب و بخورید. با این روش می توانید حدود ۵ تا ۶ ماه آنها را تازه و تازه نگه دارید ، همانطور که تازه از مزرعه برگشته اند. این مکان باید خنک و خشک باشد.

چگونه هویج را برای مدت طولانی نگهداری کنیم؟

اگر باغبان هستید ، می توانید هویج را در خاک بریزید و وقتی خاک خیلی سرد نیست ، چندین عدد از آنها را خارج کرده و استفاده کنید. خوبی این روش این است که بسیاری از هویج ها دوباره رشد می کنند. اگر چنین قصدی دارید ، حتماً هویج های کوچک و حتی الامکان با ساقه های سبز بخرید. در این روش ها هویج باید کاملاً دفن شود.

 

نحوه نگهداری هویج در یخچال

پس از خرید هویج تازه و کوچک ، می توان آنها را برای حدود ۴ تا ۵ روز تازه نگه داشت ، قسمتهای سبز را جدا کرد و پوست آنرا جدا کرد ، برش زد و در یک ظرف دربسته قرار داد. هویج را در کنار سایر سبزیجات و میوه ها قرار ندهید تا گاز اتیلن آزاد شده از میوه هویج را سیاه نکند.

نحوه نگهداری هویج در فریزر

اگر می خواهید هویج را برای چند ماه ذخیره کنید ، فریزر بهترین راه است. هویج ها را به همان اندازه که بعد از شستن و پوست گرفتن می خورید ، آبکشی یا خرد کنید. آنها را به مدت دو دقیقه در آب جوش قرار دهید. اگر هویج بیش از دو دقیقه در آب جوش بماند ، فرآیند پخت و پز آغاز می شود. پس از دو دقیقه ، هویج ها را در یک کاسه آب سرد و با مکعب های یخ قرار دهید. سپس آنها را بپیچید.

منبع:
https://www.beytoote.com/housekeeping/sustenance/how2-keep2-carrots.html

درباره‌ی holoo1

حتما ببینید

طرز گرفتن تلخی آب لیموی تازه

طرز گرفتن تلخی آب لیموی تازه

دوستان ، اکنون فصل لیمو و آبلیمو است و از آنجا که بیشتر اوقات توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *