چگونه برای فرزندم مادر خوبی باشم؟!

اگر کودک شما به هنر علاقه دارد ، به آنچه دوست دارد علاقه نشان دهید و در مورد هنر مورد علاقه خود س questionsال کنید. از پرسیدن سوال نترسید. فقط سعی کنید در طول س ideasالات افکار و عقاید خود را به کودک تحمیل نکنید.

مادر خوبی باشید

وقتی می خواهید بهترین راه ها برای بهترین بودن را بیاموزید ، باید کارهای زیادی انجام دهید و از انجام بسیاری کارهای دیگر خودداری کنید ، اما توجه داشته باشید که مادر بیش از پدر با مشکلات و چالش هایی روبرو است و آنچه این مقاله ما را به یاد مادران می اندازد چگونه با چالش ها کنار بیاییم

راه حل با فرزند شما است

از کودک خود حمایت کنید و هرگز به علایق ، سرگرمی ها یا دوستانش نخندید.

بدانید که ممکن است طرز تفکر کودک شما با روش شما متفاوت باشد. بنابراین وقتی با نظری برخلاف نظر شما روبرو شدید عصبانی نشوید.

چه اهمیتی دارد که کودک شما چه موسیقی گوش می کند یا چگونه لباس می پوشد؟ در هر صورت ، او فرزند شما است یا مهم این است که دوست فرزند شما لهجه یا رنگ پوست دیگری دارد.

ممکن است شما دوست نداشته باشید کاری را که فرزندتان انجام می دهد انجام دهید ، اما به یاد داشته باشید آنچه فرزند شما دوست دارد انجام دهد به خود او بستگی دارد ، نه شما. البته شما تأثیر زیادی در زندگی فرزندتان دارید.

صبور باش

مادر بودن گاهی می تواند یک چالش باشد ، اما آرام باشید و صبور باشید. همچنین می توانید از این راه حل برای حل سایر مشکلات استفاده کنید. آرام باشید و دلایل اینکه چرا نباید کار خاصی انجام دهند به آرامی توضیح دهید و سپس نظر خود را در مورد آن ابراز کنید.

علاقه مند شوید

اگر کودک شما به هنر علاقه دارد ، به آنچه دوست دارد علاقه نشان دهید و در مورد هنر مورد علاقه خود س questionsال کنید. از پرسیدن سوال نترسید. فقط سعی کنید در طول س ideasالات افکار و عقاید خود را به کودک تحمیل نکنید.

همچنین وقتی با فرزندتان تماس می گیرید ناراحت نشوید و او با لحنی شدید و عصبی به تلفن پاسخ می دهد و در مواقع دیگر که عصبی نیست با او صحبت کنید. البته گاهی اوقات وقتی فرزندتان با عصبانیت از طریق تلفن با شما صحبت می کند از او س askال کنید: «آیا مشکلی پیش آمده است؟» اگر کودک شما نه گفت ، منتظر بمانید تا به شما مراجعه کند و درباره مشکلاتش صحبت کند.

خیلی سخت نگیر

خوب نیست که هر روز پول زیادی به کودک خود بدهید ، اما همچنین خوب نیست که دائماً تمام نیازهای مادی کودک خود را برآورده کنید. اگر همیشه نه بگویید و سپس در مورد مزایای پس انداز صحبت کنید ، به عنوان مادری سخت گیر شناخته می شوید که هرگز چیزی نمی خرد.

در دسترس باش

تمام تلاش خود را بکنید تا کودک خود را درک کنید و شنونده خوبی باشید. به فرزند خود بگویید که او همیشه می تواند برای مشاوره به شما مراجعه کند. اگر کسی را ندارید که غصه بخورد یا با او صحبت کنید ، کودک شما در قفل خودش می افتد و خودش را منزوی می کند.

چگونه برای فرزندم مادر خوبی باشم؟!

از عذرخواهی نترسید

ممکن است دشوار باشد ، اما پذیرش اشتباه و عذرخواهی از یک اشتباه امری پسندیده است. این اثرات عصبانیت و لجاجت فرزند شما را کاهش می دهد و می آموزد که همه می توانند در زندگی اشتباه کنند و از همه مهمتر به شما می آموزد که باید از دیگران بخاطر اعتراف به اشتباهات خود عذرخواهی کرد و بعد از آن در هنگام آرامش بیشتر. با شدت سعی کنید شرایط را ارزیابی کنید و ببینید کجای کار شما اشتباه رفته و چرا اشتباه رفته اید؟ پس از عذرخواهی ، برای کودک خود توضیح دهید که چگونه یا چرا این اشتباه مرتکب شده است.

 

به علایق فرزند خود احترام بگذارید

شما نباید به عشق فرزندتان به پدرش حسادت کنید. زیرا بدون عشق ، هیچ کاری کودک شما در زندگی انجام نمی دهد ، بی فایده است. بدانید که اگر فرزندتان را دوست داشته باشید ، کودک شما را از صمیم قلب و با تمام وجود دوست خواهد داشت.

برخی یادداشت ها

هر زمان که کودک شما در انجام مشق شب مشکلی داشت ، سعی کنید این کار را با راهنمایی های لازم انجام دهید تا بتواند به تنهایی مشکل را حل کند و به شما وابسته نشود.

سعی کنید مسائل ایمنی کودک خود را بیاموزید. نکات ایمنی در برابر آتش سوزی ، نکات ایمنی هنگام تنها ماندن در خانه ، خطر بیگانه و نکات ایمنی هنگام ورود شخصی به خانه با سرقت. این تمرینات را از سنین پایین (چهار ، پنج سالگی) شروع کنید. این سن ممکن است خیلی زود به نظر برسد ، اما به خاطر داشته باشید که در این سن ذهن کودک مانند یک اسفنج است و می توانید به سرعت همه چیز را به او بیاموزید. هرچه سن تحصیلات کمتر باشد ، کودک هر چه زودتر به یاد می آورد ، یاد می گیرد.

کودک خود را بدون قید و شرط دوست داشته باشید. او را مجبور نکنید کسی باشد که دوستش دارید.

کیفیت زمانی را که با فرزندتان می گذرانید ، بهبود ببخشید.

همیشه بدون دلیل و بدون دلیل با کودک خود باشید.

حد و مرز تعیین کنید. وقتی به چیزی نه گفتید هرگز تسلیم نشوید و موضع خود را تغییر ندهید مگر اینکه در مورد آن بحث منطقی و منطقی داشته باشید. شما دوست فرزند خود نیستید ، بلکه برای او نماد قدرت و قانونگذاری هستید. از کودک خود در هر کاری حمایت کرده و دوست داشته باشید.

زندگی معلم بزرگی است. سعی کنید برای نجات فرزندتان از عواقب اتفاقی که برای او افتاده عجله نکنید (مگر اینکه عواقب آن بسیار شدید و خطرناک باشد). این باعث می شود که او از اشتباهات خود درس بگیرد.

فرزند شما فردی مستقل و قابل احترام است ، نه بازتابی از شما.

به کودک مقداری آزادی بدهید. او باید زندگی را بیاموزد و به شیوه خودش با مشکلات کنار بیاید. این امر به او اعتماد به نفس می بخشد و به او کمک می کند تا در بزرگسالی مستقل و موفق باشد.

منبع:
https://www.afkarnews.com/بخش-اجتماعی-۵/۲۸۴۸۳۷-چگونه-برای-فرزندم-مادر-خوبی-باشم

درباره‌ی holoo1

حتما ببینید

علت سفت شدن شکم در بارداری چیست؟

علت سفت شدن شکم در بارداری چیست؟

گرچه تشخیص مراحل گرفتگی شکم ، انقباضات Braxton Hicks و درد زایمان در مراحل اولیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *