چرا نباید خودتان را با دیگران مقایسه کنید؟

وقتی از خود راضی نیستید و مدام خود را با دیگران مقایسه می کنید ، از نوعی بیماری و ضعف رنج می برید. در واقع شما فراموش کردید که با ابزار خود قضاوت کنید. بیایید ببینیم چگونه می توانیم خود را با ارزش ببینیم و خطوط کمتری برای خود ترسیم کنیم.

اولین قدم برای خلاص شدن از احساس درماندگی و عزت نفس این است که خود را دست کم نگیرید و کلمه مقایسه را از واژگان خود حذف نکنید ، زیرا با قرار گرفتن در معرض مقایسه ، احساس ناتوانی بیشتری می کنید. علاوه بر این ، بهتر است از آنچه دارید خوشحال باشید ، زیرا در غیر این صورت نمی توانید احساس آرامش و رضایت کنید.

* چگونه مقایسه خود را با دیگران متوقف کنیم؟

– خصوصیات خود را بشناسید

اول از همه ، شما باید درک کنید که شما یک فرد مستقل با مجموعه ای از ویژگی های منحصر به فرد هستید که مختص شما است و هیچ کس دیگری آن را ندارد.

– به روش خود حرکت کنید

هنگامی که پیشرفت خود را دنبال می کنید ، شرایط منحصر به فرد خود را تجربه کنید. به عنوان مثال ، اگر وقت بیشتری برای گرفتن مدرک کارشناسی ارشد از دوستان خود می گذرانید ، ممکن است بخواهید تمام وقت کار کنید یا یک خانواده را اداره کنید یا از والدین پیر خود مراقبت کنید. هر فرد وضعیت منحصر به فرد خود را دارد که باعث قدرت و محدودیت بیشتر می شود. به این فکر کنید که شرایط شما چگونه روی پیشرفت شما تأثیر می گذارد.

– سعی کنید توانایی های خود را بهبود ببخشید

به دنبال مکانهایی باشید که بتوانند به پیشرفت شما کمک کنند ، کلاسها ، سمینارها یا تجربیاتی که مهارتهای شما را بهبود می بخشد. این باعث افزایش اعتماد به نفس و کمک به شما در یافتن مکان و ارزش خود می شود.

– با خودتان رقابت کنید

بسیاری از ورزشکاران و هنرمندان برجسته گفته اند که با خودشان رقابت می کنند. آنها دائما در تلاشند تا شخصیت خود را بهبود بخشند. که روش خوبی برای افزایش اعتماد به نفس و دستیابی به اهداف همیشه بالاتر است.

چرا نباید خودتان را با دیگران مقایسه کنید؟

به جای حسادت ، برای دیگران ارزش قائل شوید

این مزیتی است که دیگران می توانند برای شما حساب کنند. اگر دوستانی دارید که موفقیت های بزرگی کسب کرده اند ، ممکن است بتوانید با شبکه ای از افراد موفق ، به خود کمک کنید تا در زندگی موفقیت های بیشتری کسب کنید. به جای اینکه به موفقیت آنها حسادت کنید ، از موفقیت آنها استفاده کنید و به خودتان کمک کنید.

– گاهی ریسک کنید

هنگامی که یاد می گیرید خودتان را با ابزار خود قضاوت کنید ، به شما آزادی بیشتری می دهد که از کوچک شروع کنید و خطرات بیشتری را به همراه دارد. این خطرات به شما توانایی بهتر شدن و پیشی گرفتن از خود را می دهد. آنچه اغلب مانع از فشار آوردن افراد می شود این است که می ترسند ریسک کنند

مربی خود باشید

مربیگری اشکال مختلفی دارد. مربیانی هستند که با آنها تحقیر می کنند و بازیکنان خود را فریاد می زنند. برخی از افراد اصرار دارند که رشد کنند ، ورزشکاران را به سرعت بیشتر ، بیشتر پریدن یا شنای دورتر فشار می دهند ، اما آنها این کار را با عشق و حمایت انجام می دهند.

کسی که با عشق تدریس می کند و حمایت می کند متعادل ترین و به طور کلی انسانی است.

– جملات داخلی خود را اصلاح کنید

قیچی بردارید و تمام جملات و افکار درونی را که دائماً شما را افسرده می کنند اصلاح کنید و باعث مقایسه شوید. این جملات باعث می شود ضعیف و بی کفایت به نظر برسید ، بعضی اوقات دیگران نیز از این جملات برای بازخوانی فاتحه روح و افکار و عقاید ما استفاده می کنند ، مثلاً وقتی به ما می گویند چرا مثل دیگران فکر نمی کنید؟ این افکار شما چیست؟! چرا نمی توانید مثل بقیه رفتار کنید؟ یا چه می شود اگر همه مثل شما رفتار کنند … باعث می شوند شما شک کنید که به نظرات دیگران بیشتر از خودتان توجه می کنید.

– منفعل نباشید

خود و افکار ، احساسات و عقاید خود را دست کم نگیرید. اگر به خلاقیت و خصوصیات دیگران بیش از حد توجه کنید ، خود و توانایی های خود را نادیده می گیرید و ناخودآگاه بی خیال فکر می کنید ، زیرا در این صورت دیگر فکر نخواهید کرد. شما نتیجه و بی فایده بودن را می دانید و به شخصی منفعل تبدیل می شوید که چشم ها ، گوش ها و دهان شما به عقاید و افکار دیگران معطوف است و هیچ چیز از خودش ندارد.

به کسانی که شما را مقایسه می کنند توجه نکنید

افرادی که دائماً شما را با دیگران مقایسه می کنند دوست دارند شما آن چیزی که هستید نباشید ، بنابراین به آنها گوش فرا دهید و نقاط ضعف خود را شناسایی كنید ، اما در مورد احساس خود و اندیشیدن در مورد چیز درست صحبت نكنید. اهمیت دادن.

– از تجربه زندگی افراد موفق استفاده کنید

شما می توانید به زندگی افراد موفق و بزرگ تاریخ نگاه کنید و ببینید چگونه آنها با برجسته کردن ایده ها و نظرات خود توانسته اند از پله های موفقیت بالا بروند. همچنین توجه داشته باشید که آنها بر احساسات و عقاید خود غلبه کرده اند و احساس تنهایی می کنند. زیرا بسیاری از ما ، به دلیل اینکه دیگران افکار و عقاید ما را ندارند و احساس تنهایی می کنیم ، در افکار خود بی دقت می شویم و از آن عبور می کنیم.

منبع:
https://www.beytoote.com/psychology/zendegi-behtar/compare5-yourself-others.html

درباره‌ی holoo1

حتما ببینید

برای موفقیت تلاش کردن مهم تر از استعداد است؟

برای موفقیت تلاش کردن مهم تر از استعداد است؟

۳ دلیل منطقی که ثابت می کند پی بردن به موفقیت مهمتر از استعداد است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *