واکسن ایرانی تا خرداد ۱۴۰۰ به بازار می آید

به گفته شهردار ، پیام طبرسی در برنامه طبیب با اشاره به تصمیم استفاده از واکسن ایرانی برای حفظ عزت ملی ایران اظهار داشت: کشوری که تحریم دارویی را به ما تحمیل کرده می خواهد ۱۵۰۰۰ دوز واکسن تولید کند. واکسن را اهدا کنید.

 

یکی از اعضای کمیته تحقیقات واکسن صحرا درباره چرایی ترجیح عدم خرید واکسن های آمریکایی و انگلیسی توضیح داد: دو نکته مهم در بیانات مقام معظم رهبری وجود داشت: درباره واکسن صحبت و تبلیغ می شود اما وی واکسن را تأیید کرد و واکسن ایرانی را تحسین کرد. اظهار داشت اگر واکسن از کشورهایی غیر از این دو کشور خریداری شده باشد ، مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

 

وی ادامه داد: البته من دقیقاً نمی دانم چرا ، اما حدس می زنم این برای حفظ عزت ملی ایران باشد ، زیرا در تولید واکسن آمریکایی صحبتی در مورد دادن آن به ما نبود ، حتی در انتقال پول نیز با مشکل روبرو بودیم. اما به محض اینکه واکسن ایرانی کشف شد و تصمیم بر این شد که ایران این واکسن را از کشوری مانند چین خریداری کند ، آنها اعلام کردند که گروهی از خیران آمریکایی می خواهند ۱۵۰۰۰ دوز واکسن را به ایران اهدا کنند.

 

وی گفت: “منظور من این است كه با گفتن اینكه به كشوری كه این واكسن را تولید می كند گفته شود كه ما می خواهیم ۱۵۰۰۰ دوز واكسن اهدا كنیم ، من فکر می كنم اگر كشوری بخواهد به مردم ایران اهدا كند این شأن ملی ما را تهدید می كند.” گفت: متخصص بیماری های عفونی. او نیازی به کمک های مالی ندارد ، او خود آن ها را اهدا می کند و بهترین بهره را می برد و می تواند آنها را از کشورهای دیگر خریداری کند.

واکسن ایرانی تا خرداد ۱۴۰۰ به بازار می آید

طبرسی با اشاره به اینکه هنگام بحث در مورد پزشکی ، همان کشورها رفتار بسیار بدی با ما دارند ، افزود: “این بدان معنی است که اگر همان دارو رامسادیور توسط شرکت های داخلی تولید نمی شد ، ما مجبور بودیم همین الان به ناصر خسرو برویم و برای یافتن آن در همه داروها. ” مشکلی وجود دارد ، اکنون اگر آنها می خواهند ۱۵۰۰۰ دوز به ما بدهند ، در شأن ملت ما نیست و مقام معظم رهبری این تصمیم را بر اساس همان اصل و به منظور حفظ عزت ایران اتخاذ کردند.

 

دانشكده علوم پزشكي دانشگاه شهيد بهشتي با تاكيد بر اينكه اين امر مشكل بزرگي در اين زمينه نخواهد بود ، گفت: از آنجا كه مي توان از كشورهاي ديگر وارد كرد ، هند ، چين و روسيه هم اكنون براي سه يا چهار سال آينده واكسن توليد مي كنند ماه ها. ” واکسن ایرانی نیز خواهد آمد و از این نظر مشکلی وجود نخواهد داشت.

وی در مورد عوارض جانبی واکسن های Pfizer و Modern توضیح داد: این واکسن ها بسیار مثر هستند ، اما چون واکسن های جدیدتری هستند ، عوارض جانبی طولانی مدت مشخص نیست ، زیرا فکر نمی کنند باید در فرانسه استفاده شوند. زیرا می تواند باعث سرطان در همان کشورها شود. ” خیلی ها ترجیح دادند او را نزنند.

 

طبرسی در پایان گفت: واکسن ساخت ایران از نوع خاصی است و مکانیسم آن توسط ویروس از بین رفته است. حال افرادی که به آنها آمپول زده اند خوب هستند. خدای نکرده اواخر ماه مه منتشر خواهد شد و اوایل ژوئن ۱۹۹۹ ، فقط یک نوع. ” این موسسه پاستور ، موسسه رازی و چند شرکت دیگر نیستند که روی آن کار می کنند که در نهایت وارد بازار می شوند. علاوه بر این ، واکسن چینی نیز واکسن خوبی است و در حال حاضر توسط امارات و ترکیه مورد استفاده قرار می گیرد و تعداد زیادی در چین تزریق شده است و ما قطعاً واکسن را از این کشورها خریداری خواهیم کرد تا تزریق در گروه های پر خطر را در اولویت قرار دهیم.

منبع:

https://www.beytoote.com/news/medical-news/tnews11068289.html

درباره‌ی holoo1

حتما ببینید

چند نکته مهم برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک

چند نکته مهم برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک

چیدمان دکوراسیون اتاق خواب کودک می تواند یکی از زیباترین و جذاب ترین موارد برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *