نباید های نگهداری گوشت چرخ کرده در یخچال و فریزر

خطرات ذخیره گوشت چرخ کرده در یخچال و فریزر و خارج از آن
همانطور که می دانید ، گوشت قرمز یکی از مواد مغذی بسیار مفید است و می توان گفت یکی از بهترین منابع پروتئین است که در سبد غذایی خانواده های ایرانی حدود دو یا سه بار در هفته وجود دارد و مصرف می شود.

در ابتدای این قسمت از رطوبت لازم به ذکر است که دمای مورد نیاز برای نگهداری گوشت قرمز تازه و گرم تا ۷۲ ساعت تقریباً ۴ درجه سانتیگراد بالای صفر تنظیم شده است ، اما اگر بعد از ۷۲ قصد دارید آن را بیشتر نگه دارید ساعت باید آن را در یخچال قرار دهید. در فریزر با دمای نزدیک به منفی ۱۸ درجه سانتیگراد قرار دهید. گوشت قرمز که فاقد چربی است ، در صورت نگهداری در دما و شرایط مناسب ، حدود یک سال قابل استفاده و مصرف است ، اما همین گوشت ، در صورت داشتن چربی ، به دلیل قرار گرفتن در معرض هوا و اکسیداسیون چربی ، رنگ خود را از دست می دهد. . دوام کاهش می یابد.

در ادامه این بخش ، پیشنهاد می کنیم توضیحات اضافی و کلیدی در مورد اصول صحیح حفظ گوشت قرمز توسط یک متخصص بهداشت مواد غذایی را بخوانید.

اصول صحیح برای حفظ گوشت قرمز

اولین س fromال از این متخصص این است که مناسب ترین راه برای نگهداری گوشت چیست؟

متخصصان تغذیه می گویند اگر می خواهید گوشت را به مدت طولانی نگه دارید ، باید بلافاصله و در سردترین دما آن را فریز کنید ، زیرا در این حالت می توانید ارزش غذایی و کیفیت آن را حفظ کنید.

چگونه باید این یخ زدگی سریع انجام شود؟

برای این کار در مدت زمان بسیار کمی کافی است گوشت را پس از خرید به قطعات کوچک تقسیم کنید ، سپس آن را کاملا نازک در نایلون پلاستیکی صاف کرده و در فریزر قرار دهید. بخاطر داشته باشید که هر چقدر و حجم گوشت بسته بندی شده باید کوچکتر ، پهن تر و نازکتر باشد و دمای فریزر کم باشد ، در این صورت گوشت قرمز به زودی یخ زده و کیفیت بالای آن صرفه جویی می شود.

اهمیت بسته های کوچک گوشت چیست؟

اگر بسته ای که تهیه می کنید حجیم و ضخیم باشد ، ممکن است گوشت موجود در مرکز بسته منجمد نشود و این منجر به فساد در مرکز بسته بندی شده و در نهایت به قسمت های دیگر گسترش یافته و تغییر می کند. کیفیت گوشت را دنبال کنید.

علائم لکه های سیاه و سفید که پس از یخ زدن روی گوشت ظاهر می شود چیست؟

اگر کیسه بسته بندی شما پارگی یا سوراخ دارد ، آب سطح گوشت می تواند به سرعت تبخیر شود و ممکن است لکه های سفید رنگی به نام سوختگی منجمد در بافت سطح گوشت ایجاد شود ، اما اگر بعد از انجماد لکه های مسی روی گوشت مشاهده کنید ، این امکان وجود دارد آلوده به قارچ.

اصول صحیح برای حفظ گوشت قرمز

نباید های نگهداری گوشت چرخ کرده در یخچال و فریزر

علت این عفونت قارچی چیست؟

دلیل این امر تغییرات دما و رطوبت فریزر در نتیجه باز و بسته شدن بیش از حد است. توصیه می کنیم اگر بعد از انجماد گوشت این لکه های سیاه را مشاهده کردید ، این گوشت را نخورید.

برای باز کردن یخ گوشت کدام روش بهتر است؟

اولین نکته قابل توجه این است که برخلاف انجماد ، که باید خیلی سریع انجام شود ، انجماد گوشت منجمد باید به آرامی و خیلی آهسته انجام شود ، به این ترتیب قطرات آب موجود در گوشت از سوزن و بافت خارج می شود تا جدا شود. پاره شده و مواد مغذی را به صورت خون از دست ندهید.

آیا پیشنهادی برای کاهش تدریجی دما دارید؟

آره. چندین روش بسیار سالم و مغذی برای باز کردن یخ از گوشت وجود دارد.

روش ۱: گوشت منجمد را از فریزر خارج کرده و ۲۴ ساعت قبل از پخت به یخچال منتقل کنید

روش ۲: گوشت منجمد را با استفاده از اجاق مایکروویو یخ زدایی کنید که مشکلی در غذا خوردن ایجاد نمی کند.

روش ۳: گوشت منجمد را مستقیماً در ماهیتابه قرار دهید ، به شرطی که قبلاً بصورت جداگانه بسته بندی شده باشد.

روش ۴: گوشت را در زیر شیر آب در دمای حدود ۲۰ درجه سانتیگراد و فشاری که منجر به حذف اجزای کوچک و گوشت اضافی می شود قرار دهید.

زمان نگهداری گوشت چرخ کرده در فریزر چه زمانی است؟

دیگر زمانی برای نگهداری گوشت چرخ کرده در فریزر وجود ندارد. با توجه به اینکه بافت چربی گوشت شکسته شده و آنزیم هایی از آن آزاد می شود و همچنین مشارکت چندین میله دستکاری در گوشت چرخ کرده ، به هیچ وجه نباید در فریزر نگهداری شود.

بنابراین وظیفه کسانی که طرفدار گوشت چرخ کرده هستند چیست؟

برای کسانی که گوشت چرخ کرده هستند ، توصیه می کنیم گوشت تازه خرد شده و حداکثر ۳ روز در یخچال نگهداری شود و اگر امکان آسیاب کردن مداوم گوشت تازه وجود ندارد ، می توانند گوشت منجمد را از آن خارج کنید یخچال و فریزر را خرد کنید. در هر صورت گوشت چرخ کرده تحت هیچ شرایطی نباید منجمد شود.

آیا افزودن پیاز یا ادویه به گوشت قبل از قرار دادن در فریزر مشکل ساز است؟

همه ادویه ها خاصیت ضد میکروبی دارند و افزودن آنها به گوشت مشکل ساز به نظر نمی رسد ، اما افزودن پیاز به این غذا برای بیش از ۲ یا ۳ روز توصیه نمی شود ، زیرا قوام گوشت به دلیل پیاز از بین می رود. لغزنده میشم

سرانجام ، چه توصیه ای به خوانندگان این مقاله دارید؟

مهمترین توصیه ای که می توان ذکر کرد این است که حتما قبل از هر چیزی گوشت را برای قرار دادن در فریزر قرار دهید ، حتماً تاریخ جابجایی آن را با ماژیک مناسب روی کیسه بسته بندی شده و آن دسته از گوشت هایی که برای به مدت طولانی از گوشت منجمد زودتر استفاده کنید تا همیشه به گوشت با کیفیت دسترسی داشته باشید و همچنین باید بدانید که باز و بسته شدن درب فریزر به طور مداوم دما و رطوبت داخل آن را تغییر می دهد و برای گوشت قرمز مشکلاتی ایجاد می کند ، حتی در صورت امکان از انجام آن خودداری کنید .

لطفا مطمئن شوید که مکان مناسبی برای نگهداری گوشت تازه خود در یخچال دارید تا خون روی غذاهای دیگر نریزد و آلودگی به آنها وارد نشود.

سرانجام ، باید بدانید که اگر تمام اصول و شرایط ذخیره گوشت را به درستی رعایت کنید ، مشکلی مانند از بین بردن پروتئین یا سایر مواد مغذی در این غذا وجود نخواهد داشت.

منبع:
https://namnak.com/نگهداری-گوشت-چرخ-کرده.p8415

درباره‌ی holoo1

حتما ببینید

برای موفقیت تلاش کردن مهم تر از استعداد است؟

برای موفقیت تلاش کردن مهم تر از استعداد است؟

۳ دلیل منطقی که ثابت می کند پی بردن به موفقیت مهمتر از استعداد است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *