لباس های جین را چطور بشوییم؟

پارچه های جین یکی از محبوب ترین پارچه هاست؛ اما مطمئناً بارها و بارها دیده اید که شلوار و شلوار جین پس از شستشو ظاهر اصلی خود را از دست داده است. امروز می خواهیم به شما بگوییم چگونه شلوار جین را بشویید تا آسیب کمتری ببیند. با ما همراه باشید.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که خیلی زود عادت به شستن لباس های خود دارید ، باید بدانید که این شستن بیش از حد شلوار جین فقط می تواند به آنها آسیب برساند. بنابراین تا زمان کثیف شدن شلوار جین در ماشین لباسشویی قرار ندهید.

برای شستن شلوار جین در لباسشویی حتماً آنها را زیر و رو کنید. اگر لباس ها رو در رو شسته شوند ، فقط رنگ شلوار جین شما از بین می رود زیرا با هم پوشیده شده اند. این مورد حتی برای شستن شلوار چسبان مشکی بیشتر توصیه می شود ، زیرا رنگ سیاه به سرعت از بین می رود و در انتها ظاهری کم رنگ خواهید داشت.

برای اینکه رنگ لباس های جین تغییر نکند و ساییدگی در آنها منجر به پاره شدن نشود ، باید در یک شستشو به اندازه کافی لباس درون دستگاه بریزید تا لباس بتواند آزادانه حرکت کند. بنابراین قفل ها و زیپ های شلوار به پارچه نمی چسبد و باعث پوسیدگی آنها نمی شود.

یادتان باشد که روش شستن دستی شلوار لی این است که ابتدا باید شلوار را زیر و رو کنید ، سپس مقداری مایع ظرفشویی یا مایع مخصوص شلوار جین را در وان آب سرد بریزید و بگذارید لباس برای مدتی در این محلول بماند. به این ترتیب لباس ها خیس می شوند

و مایع به عمق تار و پود نفوذ می کند و دیگر نیازی به پوشیدن شلوار جین نیست. به این ترتیب لباس های شما بدون تغییر رنگ و ساییدگی تمیز می شوند.
شلوار جین ، به خصوص آنهایی که رنگ تیره دارند ، هرگز نباید در آب گرم شسته شوند.

آب گرم باعث تغییر رنگ و فساد سریع شلوار جین شما می شود.

اگرچه از نظر ما لباس های جین به نرم کننده نیاز ندارند اما برای اینکه بافت پارچه بعد از شستشو کیفیت خود را از دست ندهد بهتر است از نرم کننده پارچه استفاده کنید و در صورت امکان از مایعات برای لباس های جین استفاده کنید.

لباس های جین را چطور بشوییم؟

برای شستن آن شلوارهای جین که مشکی و تیره هستند بهتر است از انواع شوینده ها برای لباس های تیره استفاده کنید. این نوع مواد شوینده به خوبی رنگ لباس را حفظ می کند و کلر آب را کنترل می کند که منجر به از بین رفتن رنگ می شود.

شستن شلوار جین با دست کار دشواری است اما برای سالم نگه داشتن لباس مناسب تر خواهد بود. با این حال به یاد داشته باشید که وقتی شلوار جین را به آرامی می شویید و خشک می کنید ، سالم می ماند. بنابراین ، برای شستن شلوار جین در لباسشویی ، باید چرخشی مناسب برای آن انتخاب کنید که لباس های شما را به آرامی شستشو دهد.

شلوار جین را در زیر نور مستقیم آفتاب خشک نکنید. شلوار جین باید در سایه خشک شود و در معرض هوای آزاد قرار گیرد.

شلوار جین را به طور مستقیم اتو نکنید ، زیرا این امر باعث پوسیدگی سریع لباس های شما می شود. برای اتو زدن بهتر است شلوار جین را برگردانید یا پارچه تمیز روی آن قرار دهید و اتو کنید.

برای شستن لباس های جین بهتر است از مواد شوینده مایع استفاده شود ، مواد شوینده پودری بین تار و پود لباس باقی مانده و در نهایت باعث ایجاد شوره می شوند.

منبع:

http://blog.eskano.com/لباس-های-جین-را-چطور-بشوییم؟/

درباره‌ی holoo1

حتما ببینید

برای موفقیت تلاش کردن مهم تر از استعداد است؟

برای موفقیت تلاش کردن مهم تر از استعداد است؟

۳ دلیل منطقی که ثابت می کند پی بردن به موفقیت مهمتر از استعداد است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *