علت ترس از عشق چیست؟

دلیل ترس از عشق چیست؟

آیا تابحال شنیده اید که شخصی از عشق بترسد یا عاشق شود؟ یعنی یا عاشق نمی شود ، یا عاشق ترس و بیماری زیادی می شود؟ این افراد نه بیمار هستند و نه غیرطبیعی. افرادی مانند ما وجود دارند با این تفاوت که آنها از عشق می ترسند. آنها از نزدیک شدن به دیگران و زندگی مشترکشان با یک شریک دائمی می ترسند. با وجود همه شادی ها و فواید عشق ، بسیاری از مردم هنوز از عشق می ترسند و در یک رابطه عمیق و صمیمی ازدواج می کنند. و آنها می ترسند که با یک زندگی مادام العمر زندگی کنند.

به گفته فراناز ، واقعیت این است که به اشتراک گذاشتن تمام زندگی ، تجربیات و واقعیت های خود با یک شخص دیگر کار دشواری است که تنها زمانی می توانید به آن برسید که به بلوغ عاطفی کامل رسیده باشید. عشق به معنای محبت عمیق کسی و احساس نزدیکی با اوست. یعنی این را از خودمان بشناسیم و وجود خود را به طور کلی با آن ببینیم. اما وقتی این احساس را تجربه می کنیم ، تا چه حد می توانیم در برابر میل به “وحدت” و “وحدت” در عشق تسلیم شویم؟

بسیاری از افراد احساسات خود را محکم می بندند ، همیشه می خواهند طبیعی به نظر برسند و می ترسند که احساساتشان از کنترل خارج شود. آنها احساس می کنند که در یک رابطه عاشقانه دیگر نمی توانند احساسات خود را کنترل کنند. آنها ممکن است بدون دلیل گریه کنند یا شادی کنند. چیزی که آنها به ضعف های درونی خود نسبت می دهند و نمی خواهند آن را فاش کنند. دلیل دیگر ترس از نزدیک شدن به شخص دیگر ، ترس از افشای خود است.

علت ترس از عشق چیست؟

ما به راحتی در روابط اجتماعی نقشی بازی می کنیم زیرا در روابط عاشقانه خود را به معنای واقعی کلمه آشکار می کنیم. در اینجا ، اطلاعات عمیق و شخصی مانند گذشته ، ارزش ها ، نقاط قوت ، ضعف ها ، ترس ها و نگرانی ها از یکدیگر پنهان نیستند. ما دیگر از تصویر نادرستی که ارائه داده ایم آگاهی نداریم. ما خودمان و خودمان هستیم با تمام ضعف ها ، ترس ها و نگرانی ها یا با پرونده خود.

دلیل دیگر ترس از ارتباط ترس از کشف نقاط ضعف درونی ماست. شاید برای اولین بار ما ریسک کنیم و خودمان را همانطور که هستیم به دیگران نشان دهیم. خطری که می تواند برای کمال گرایان پرهزینه باشد. مورد دیگر ترس از طرد شدن است. هیچ تضمینی وجود ندارد که احساس عاشقانه ای که نسبت به شخص دیگری احساس می کنیم به ما برگردانده شود یا برای همیشه پایدار بماند. همچنین ترس از دست دادن قدرت وجود دارد.

شخصی که همیشه احساسات خود را پنهان می کند و خود را فردی منطقی و سرسخت نشان می دهد به دلیل آشکار شدن درونیات خود در یک رابطه عاشقانه قدرت خود را از دست می دهد. همچنین ، زنی که همیشه خونگرم ، پرشور و با نشاط بوده است ، قدرت خود را در مقابل واقعیت زندگی از دست می دهد – واقعیتی که نشان می دهد او اغلب خسته و کسل است و نمی تواند صبر کند تا با کسی صحبت کند.

عشق جایی برای خودنمایی نیست. عشق مکانی برای رویارویی با واقعیت درونی انسان و دیگری است. ترس دیگر از بین رفتن حریم خصوصی است. ما می ترسیم که مجبور شویم تغییر کنیم ، مانند دیگران بشویم ، خواسته های شخصی خود را کنار بگذاریم و دیگر وقت آزاد نداشته باشیم و تمام وقت و انرژی خود را به عشق خود اختصاص دهیم و شغل و کار خود را از دست بدهیم.

این ترس ها از یک سو ریشه در خطاهای شناختی ما و از سوی دیگر در عدم شناخت ارتباط صحیح دارد. شناخت فرصت های مناسب برای برقراری ارتباط ، شناخت ترس ها و نگرانی ها و رفع آنها از طریق آموزش و درمان می تواند روابط سالم تری را در جامعه ما ایجاد کند.

منبع:
http://www.faranaz.com/علت-ترس-عشق-چیست.html

درباره‌ی holoo1

حتما ببینید

برای موفقیت تلاش کردن مهم تر از استعداد است؟

برای موفقیت تلاش کردن مهم تر از استعداد است؟

۳ دلیل منطقی که ثابت می کند پی بردن به موفقیت مهمتر از استعداد است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *