طرز رفتار صحیح با کودکان فضول و خبرچین

کودکان فضول و آموزنده:

همه ما روزی کودک بودیم و همیشه سعی می کردیم کنجکاو باشیم. کنجکاوی از ویژگی های کودک سالم و باهوش است. اگر کودک را کمی آزادتر بگذاریم ، این حس کنجکاوی بیشتر می شود و می تواند به اطلاعات و کنجکاوی تبدیل شود.

اگر با بزرگتر شدن کودک در کودکان از پدوفیلیا مراقبت نشود ، این عادت در او شکل می گیرد ، ریشه می گیرد و منشأ رفتارهای نفرت انگیز می شود ، بنابراین با دانستن و پیروی از روش صحیح برخورد با قاچاق کالا و اطلاع از کودک از این مشکل جلوگیری کنید. .

دلایل کنجکاوی و آگاه سازی کودکان:
کودکان به دلایل مختلف خبر می سازند. اکثر آنها نمی دانند که این کار غلط است و نباید آن را تکرار کنند و معمولاً انگیزه های مختلف فرزندان دارند.برادر یا خواهر یا دوستی که والدین آنها باید مطابق با انگیزه های کودک رفتار درست داشته باشند.

 

کودکان فضانورد ، خبرچین کودکان ، فضول های کودکان و خبرچین ها
نگرش مناسب نسبت به کودکان آگاه و فضول

درمان کودکان فضول و آموزنده:

– با وجود این واقعیت که کودکان در سوالات بی پایان خود به شما کمک می کنند! اما هرگز از کودک نخواهید که سکوت کند. این رفتار کودک را مضطرب و ناامن می کند. کودک حتی ممکن است آنقدر ترسیده باشد که دیگر برای پرسیدن سوال به شما مراجعه نکند.

وقتی نوبت به اطلاعات می رسد ، با کودک خود در مورد اینکه چه موقع می توانید با دیگران صحبت کنید و چه وقت نمی توانید صحبت کنید. نقشی را بازی کنید تا کودک از موقعیت خود بفهمد چه خبری را با لذت پخش می کند و چه خبری را دوست ندارد پخش کند.

– کنجکاوی کودک را نادیده نگیرید. وقتی کودک بیشترین کنجکاوی را دارد توجه کنید و دلیل این امر را در محیط و زندگی خود جستجو کنید.

– به او بگویید که هنگام صحبت ، بزرگسالان نباید بین حرفه خود بپرند و باید ساکت باشند. برای ورود به اتاقی که در آن قفل شده است ، باید در را بزند و اجازه بگیرد و به تلفن های همراه و وسایل شخصی دیگران دست نزند. به کودک خود هشدار دهید که این قوانین را زیر پا نگذارد ، زیرا این امر عواقب جدی در پی خواهد داشت.

طرز رفتار صحیح با کودکان فضول و خبرچین

سوالاتی مانند “چرا شب است؟” “چرا مردم دو پا دارند؟” و چنین سوالاتی طبیعی و بی ضرر است. اما سوالاتی مانند “چه کسی تماس گرفت؟”

“با کی صحبت کردی؟” “بابا کجا رفت؟” بین کنجکاوی و کنجکاوی مرزهایی وجود دارد. نگاهی بیندازید و ببینید این سوالات چیست. این سوالات اغلب ریشه در اضطراب دارند. به عنوان مثال ، او نگران جدا شدن از شما یا سلامتی شما است که با پاسخ های مشترک و اطمینان کودک به اینکه همه چیز خوب است ، برطرف خواهد شد.

– اگر آنچه کودک در جمع بیان می کند ناچیز یا ناچیز باشد؛ به عنوان مثال ، وقتی او می گوید: “ما برای شام چه چیزی خوردیم یا دیروز کجا رفتیم؟”

– هنگامی که کودک اسرار خانوادگی را فاش کرد ، به شدت واکنش نشان ندهید ، بلکه او را از گروه خارج کرده و نظر خود را به او اطلاع دهید. به عنوان مثال ، بگویید ، “من

“من وقتی مسائل خصوصی مان در مقابل دیگران قرار می گیرد بسیار ناراحت می شوم.” یا برای چند ثانیه با یک نگاه جدی (بدون هیچ گفتگویی) به آن نگاه کنید. از روشهای مشاوره ، خشم ، تهدید ، مجازات و به خصوص در ملا public عام استفاده نکنید.

– وقتی کودک در جریان اطلاع رسانی است ، توجه او را به موارد دیگر معطوف کنید.

در مورد اطلاعات با او صحبت کنید و به او بیاموزید که از روشهای دیگر برای جلب توجه و افزایش محبوبیت خود در میان دیگران استفاده کند.

منبع:

https://www.beytoote.com/baby/tuition/children1-voyeur-informant.html

درباره‌ی holoo1

حتما ببینید

طرز گرفتن تلخی آب لیموی تازه

طرز گرفتن تلخی آب لیموی تازه

دوستان ، اکنون فصل لیمو و آبلیمو است و از آنجا که بیشتر اوقات توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *