روش های مختلفی برای جایگزینی تنبیه بدنی کودکان

از مزایای آن بهره مند شوید

ضرب و شتم یک حرکت فوری است ، اما فواید آن برای کودک م moreثرتر است و اثرات طولانی تری دارد. یکی از مشکلاتی که والدین پس از مدتی با آن روبرو می شوند ، ارزیابی مزایا و مضرات ضرب و شتم فرزندشان است. این بدان معناست که کودک فکر می کند اگر کار بدی انجام دهد ، مادر به صورت او سیلی می زند. ارزش سیلی دارد؟

اگر کودک آن را مفید بداند ، اگرچه می داند این مجازات بدنی است ، این کار را انجام می دهد. اما اگر به جای تنبیه بدنی یکی از مزایای فرزندتان را بردارید ، او متوجه می شود که هزینه اعمال وی افزایش می یابد و از انجام مجدد آنها اجتناب می کند. به کودک خود بگویید که اگر رفتار خود را اصلاح کند ، فوایدش برمی گردد.

چشم پوشی

بعضی اوقات دلیل کتک خوردن آنها توسط والدینشان عصبانیت و عصبانیت از رفتار فرزندشان است. اما بخاطر داشته باشید که در چنین مواردی نادیده گرفتن موثرتر از واکنش است. نادیده گرفتن برخی رفتارهای کوچک اشتباه هیچ مشکلی ندارد. بعضی اوقات واکنش در برابر این رفتارها باعث تشدید آنها می شود. البته این بدان معنا نیست که شما نباید در برابر رفتارهای خطرناک فرزندتان عکس العمل نشان دهید. اما لازم نیست که برای جلب توجه به هر رفتاری کودک خود توجه کنید.

اگر کودک با بهانه گیری و فریاد سعی در جلب توجه شما دارد ، او را نادیده بگیرید. درعوض ، در عرض چند دقیقه برای او توضیح دهید که او می تواند به شما بگوید که چه می خواهد و شما صحبت های او را خواهید شنید.

آموزش مهارتهای جدید

یکی از مشکلات ضرب و شتم این است که مهارت های جدیدی به کودک نمی آموزد. به عنوان مثال ، اگر فرزندتان خواهر و برادر خود را کتک می زند و متعاقباً او را کتک می زنید ، مهارت حل مسئله را به او بیاموزید.

روش های مختلفی برای جایگزینی تنبیه بدنی کودکان

کودکان باید برخی مهارت های اساسی دوران کودکی مانند حل مسئله و کنترل احساسات را بیاموزند. اگر این مهارت ها توسط والدین به کودک آموزش داده شود ، بسیاری از این سو ab استفاده ها از بین خواهد رفت.

چگونه کودکان را تنبیه کنیم ، تنبیه بدنی کودکان

گاهی اوقات دلیل کتک خوردن آنها توسط والدینشان عصبانیت و عصبانیت از رفتار فرزندشان است.

جایزه

به جای اینکه کودک خود را به دلیل رفتار بد کتک بزنید ، به خاطر رفتار خوب او پاداش دهید. بهبود رفتار خوب ، رفتار بد را سریعتر از بین می برد.

می توانید هر از گاهی کودک خود را با جایزه غافلگیر کنید تا انگیزه او را برای اصلاح رفتار افزایش دهید. جوایز باعث می شود کودک روی رفتاری که باید انجام دهد تمرکز کند ، نه رفتاری که باعث کتک خوردن او می شود.

تعریف و تمجید

به رفتار مثبت کودک در طول روز توجه کنید. وقتی کودک خود را می بینید ستایش کنید. به عنوان مثال ، اگر او با برادر یا خواهرش آرام بازی می کند ، به او بگویید و از او تشکر کنید. روی رفتار مثبت او تمرکز کنید. با این کار رابطه مثبتی بین شما و فرزندتان ایجاد می شود و کودک سعی می کند رفتار خوب خود را بیشتر تکرار کند.

منبع:

http://www.kelkedanesh.com/9128-روش-های-مختلفی-برای-جایگزینی-تنبیه-بدنی-کودکان.html

درباره‌ی holoo1

حتما ببینید

برای موفقیت تلاش کردن مهم تر از استعداد است؟

برای موفقیت تلاش کردن مهم تر از استعداد است؟

۳ دلیل منطقی که ثابت می کند پی بردن به موفقیت مهمتر از استعداد است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *