روش ایجاد انگیزه در تیم کاری و کارکنان

روشی م effectiveثر و آسان برای ایجاد انگیزه در کارمندان در محل کار
اشتباهاتی انجام ندهید که انرژی اعضای تیم را تخلیه می کند. کار گروهی روشی است که اکثر شرکت ها برای انجام کارهای مهم از آن استفاده می کنند ، بنابراین هنگامی که شما انرژی ، دانش و مهارت های یک تیم با انگیزه را ترکیب می کنید ، شما و تیم خود می توانید هر کاری که می خواهید انجام دهید.

کارشناسان اخیراً برخی از اشتباهات رهبرانی را که استعداد بالای خود را از دست داده اند بررسی کردند ، همانطور که می گویند: “درباره رفتار خود فکر کنید ، اشتباهات خود را تصحیح کنید و برای افزایش عملکرد و انگیزه تیم آماده باشید. این ۹ روش قدرتمند را که در بخش موفقیت مرطوب بررسی می کنیم ، امتحان کنید تا اعضای تیم خود را با انگیزه نگه دارید و در کار بهترین باشید.

انگیزه کارمندان

روش های عالی برای ایجاد انگیزه در کارمندان خود
۹ تکنیک ساده برای ایجاد انگیزه در کارمندان

۱٫ به مردم آنچه را که ارزش آن را دارند پرداخت کنید

هنگام تنظیم حقوق کارمندان خود ، مطمئن شوید که حقوق آنها متناسب با آنچه شرکت های دیگر در منطقه و جغرافیای شما پرداخت می کنند ، باشد. به خاطر داشته باشید: ۲۶٪ از کارکنان می گویند که کار فعلی خود را تنها با ۵٪ افزایش ترک می کنند. افراد واجد شرایط را برای حقوق ناچیز از دست ندهید.

۲٫ مکان خوبی برای کار به آنها بدهید

همه می خواهند در یک محیط اداری کار کنند که تمیز و محرک باشد و باعث شود آنها به جای بد بودن احساس خوبی داشته باشند. برای داشتن یک دفتر کار جذاب نیازی به هزینه زیادی نیست.

ویژگی های یک محیط کار مناسب

بهترین راه های ایجاد انگیزه در کارمندان
راهها و روشهایی برای ایجاد انگیزه در کارمندان

۳٫ فرصت هایی برای پیشرفت ایجاد کنید

اعضای تیم هنگامی که فرصت یادگیری مهارت های جدید را داشته باشند برای سازمان و خودشان ارزشمند هستند. تیم خود را در حرفه ها و دانش پیشرفته تر آموزش دهید تا آخرین اطلاعات در مورد آخرین فن آوری ها و صنایع را بدست آورید.

همکاری بین گروهی درصد بالایی از کارمندان فکر نمی کنند که سهم آنها ارزش گذاری شده است. اعضای تیم خود را تشویق کنید و پیشنهادات آنها را در مورد چگونگی انجام کارها کاملاً بپذیرید. س questionsالات خود را بپرسید ، به پاسخ آنها گوش دهید و در صورت امکان راه حل هایی را به کار بگیرید.

کارمندان خوب

ترفندهای منحصر به فرد برای ایجاد انگیزه در کارمندان و تیم خوب
روش های حرفه ای برای ایجاد انگیزه در کارمندان

۵٫ آنها را به خوشبختی تشویق کنید

کارمندان از اعضای تیم خوشحال ، مشتاق و مثبت هستند و نگرش آنها مسری است. ببینید آیا پرسنل شما از کار ، کارفرما و شما راضی هستند. اگر آنها راضی نباشند ، این نارضایتی گسترش می یابد

۶٫ شکست یا خطا را مجازات نکنید

همه ما اشتباه می کنیم این بخشی از انسان بودن است. نکته اصلی این است که از این اشتباهات درسهای ارزشمندی بگیرید تا دوباره مرتکب آنها نشویم. وقتی اعضای تیم اشتباهات صادقانه ای مرتکب می شوند ، آنها را مجازات نکنید – – در عوض ، آنها را تشویق کنید که دوباره سعی کنند.

ترفند این است که تیم کاری خوبی داشته باشید و به کارمندان انگیزه دهید

خانواده موفقیت روش ایجاد انگیزه در تیم کاری و کارکنان

۷٫ اهداف تعیین کنید

در یک مطالعه ، ۶۳٪ از کارمندان اظهار داشتند که وقت خود را در محل کار تلف می کنند زیرا نمی دانند اولویت چیست. به عنوان یک رهبر ، کار شما این است که برای تعیین اهداف با اعضای تیم خود کار کنید. و وقتی این کار را انجام دادید ، اطمینان حاصل کنید که همه می دانند این اهداف دقیقاً چیست ، اولویت های نسبی آنها چیست و تیم در رسیدن به آنها چه نقشی دارد.

وجود یک تیم کاری حرفه ای

روش های منحصر به فرد برای افزایش انگیزه کارکنان
بر انگیزه کارمندان برای داشتن تیم خوب تأکید کنید

۸- آنها را به وضوح و مستقیم کنترل نکنید

هیچ کس رئیسی را دوست ندارد که دائماً آنها را کنترل کرده و هر تصمیمی را حدس بزند. در حقیقت ، ۳۸٪ از کارمندان در یک نظرسنجی گزارش داده اند که آنها ترجیح می دهند به جای نشستن در کنار یک رئیس جزئی ، به فعالیت های ناخوشایند بپردازند. افراد خود را با اهداف آشنا کنید و سپس به آنها اجازه دهید بهترین راه را برای دستیابی به آنها پیدا کنند.

انگیزه کار

چگونه می توان به کارمندان خوب انگیزه داد

۹٫ از برگزاری جلسات بی فایده خودداری کنید

جلسات می تواند اتلاف وقت باورنکردنی باشد – متوسط ​​زمان از دست رفته ۳٫۸ ساعت در جلسات غیرمولد در هر هفته است. برای جلسات خود یک دستور کار درست کنید و آن را از قبل تعیین کنید. فقط کسانی را دعوت کنید که واقعاً نیاز به شرکت دارند ، جلسه را به موقع شروع کرده و سپس در اسرع وقت به پایان برسانید.

منبع:
https://namnak.com/ایجاد-انگیزه-در-کارمندان.p24431

درباره‌ی holoo1

حتما ببینید

برای موفقیت تلاش کردن مهم تر از استعداد است؟

برای موفقیت تلاش کردن مهم تر از استعداد است؟

۳ دلیل منطقی که ثابت می کند پی بردن به موفقیت مهمتر از استعداد است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *