تکنیک های تمیز کردن دیوار

برای هر لکه روی دیوار از چه مواد شوینده و دستمال استفاده کنیم؟

کم کم به فصل عقب کشیدن پرده ها و نور صبحگاهی که به دیوار خانه می تابد نزدیک می شویم. به طور طبیعی ، دیدن یک دیوار لک شده صبح بهار شما را خراب می کند ، بنابراین اکنون بهترین زمان برای فکر کردن روی لکه های دیوار است.

 

تمیز کردن دیوارها آنطور که فکر می کنید دشوار نیست ، اما چند روش وجود دارد که باید آنها را بخاطر بسپارید. قبل از شروع هر کاری به خاطر داشته باشید که برای تمیز کردن دیوار به تعدادی حوله تمیز نیاز دارید ، زیرا قطعاً نمی خواهید پس از پایان کار ، اثر حوله روی دیوار را پاک کنید. نکته دوم این است که شما باید نوع لکه های دیوار را بشناسید. لکه های مختلف روی دیوار به روش های مختلف از بین می رود. با خواندن مقاله زیر خواهید فهمید که برای هر لکه چه ماده شوینده و دستمال استفاده کنید.

 

روش های تمیز کردن لکه های دیوار ، لکه های روی دیوار
برای تمیز کردن دیوار به چند حوله تمیز احتیاج دارید

 

دوده و سیاه

قبل از شروع به تمیز کردن لکه ها و خاموشی های دیوار ، ابتدا گرد و غبار دیوار را جارو برقی بکشید. مراقب باشید جاروبرقی را به دیوار نچسبانید و این کار را در فاصله کمی انجام دهید زیرا سر جارو برقی تمیز نیست و لکه هایی به جا می گذارد. در مرحله بعد نیز از بالای دیوار به پایین همین کار را با بخارپز انجام دهید. برای از بین بردن لکه ها و سیاهی اطراف بخاری از مواد شوینده لباس و یک حوله تمیز استفاده کنید. مقداری از پودر را با آب مخلوط کرده و دوده را پاک کرده و با پارچه تمیز لکه دار کنید تا تمیز شود ، سپس دیوار را با پارچه کتانی دیگر خشک کنید. بهتر است مخلوطی که تهیه می کنید غلیظ باشد تا اثر بهتری داشته باشد.

تکنیک های تمیز کردن دیوار

لکه ها ممکن است از دوده باشند و تا این لحظه با تلاش شما باقی بمانند ، بنابراین اکنون باید از پاک کننده های قلیایی بیشتری استفاده کنید. یکی از بهترین پاک کننده های قلیایی سولفات تری سدیم است. یک تا دو قاشق غذاخوری سولفات تری سدیم را در ۴ لیتر آب ولرم حل کنید. یک اسفنج تمیز برداشته ، آن را در محلول آغشته کرده و دوده را روی دیوار بشویید. سپس آن را با یک اسفنج تمیز و مرطوب از روی دیوار پاک کنید. توجه داشته باشید که اگر مقدار سولفات تری سدیم از دو قاشق غذاخوری بیشتر شود ، دیواره کدر و کدر می شود. اگر لکه هایی روی ترک ها یا خطوط دیواری وجود دارد ، می توانید از مسواک یا مسواک استفاده کنید. عینک و ماسک را فراموش نکنید.

 

پاستیل و مداد رنگی

بهترین روش برای پاک کردن مداد رنگی یا پاستیل جوش شیرین است. توجه داشته باشید که غلظت جوش شیرین باید مراقب باشد که به رنگ دیواره شما آسیب نرساند. اما لکه های مداد به راحتی پاک نمی شوند. برای تمیز کردن آنها می توانید از یک مسواک قدیمی و مقداری خمیر دندان استفاده کنید. برای از بین بردن اثر مدادهای رنگی روی دیواره گچ ، می توانید از مقدار کمی جوش شیرین محلول در آب با کمی پنبه نیز استفاده کرده و آن را از بین ببرید.

 

دیوار را تمیز کنید ، لکه های دیوار را پاک کنید
بهترین روش برای پاک کردن مداد رنگی یا پاستیل جوش شیرین است

 

موم روغنی

در قسمت پایین دیواره هایی که کفش خود را قرار می دهید ، اغلب لکه های سیاه زیادی وجود دارد که احتمالاً اثر موم است. برای پاک کردن موم روغن از دیوار ، ابتدا صبر کنید تا موم خشک شود و سپس قسمتهای خشک را با میخ یا کارت بردارید. سپس یک دستمال کاغذی روی قسمتهای خشک قرار داده و با اتو کمی آن را گرم کنید. این موم را ذوب کرده و با دستمال کاغذی جمع می کند.

 

جوهر

اسپری های خاصی برای از بین بردن لکه های جوهر و خودکار وجود دارد ، اما به آنها نیازی نیست. لکه های جوهر با الکل سفید و کمی دقت به راحتی از بین می روند. یک انتهای پنبه را به الکل سفید و گرم آغشته کنید. البته ، آنقدر مرطوب نیست که چکه کند و لکه دیگری ایجاد کند. پنبه را به دیوار فشار دهید و مراقب باشید پنبه را روی قسمتهای لکه دار نریزید. در اثر مالش لکه روی سطح دیوار پخش می شود. پنبه را هرچقدر لازم بود عوض کنید. از پنبه استفاده شده که باعث پخش جوهر می شود خودداری کنید. حالا یک پارچه سفید را در الکل خیس کنید و آن را روی لکه بزنید. هر بار از قسمت های تمیز پارچه استفاده کنید و این کار را ادامه دهید تا لکه کاملا از بین برود. در آخر ، دیوار را با یک پارچه تمیز و خشک پاک کنید.

 

مداد

پاک کردن لکه های مداد ساده ترین مرحله است. برای پاک کردن مداد فقط به یک پاک کن نیاز دارید! اثر مداد را می توانید با کمک پاک کن به راحتی پاک کنید اما اگر با پاک کن پاک نشود می توانید از جوش شیرین نیز استفاده کنید. حتما از قسمت تمیز کننده استفاده کنید تا پاک کننده دیوار لک نشود.

 

نحوه تمیز کردن لکه های جوهر از دیوار ، لکه های روی دیوار
اگر لکه مداد با پاک کن پاک نشد ، می توانید از جوش شیرین استفاده کنید

 

لکه انگشت

یکی از رایج ترین لکه های روی دیوار که به وضوح دیده می شود لکه های انگشت به خصوص در اتاق خواب و فضای بازی کودکان است. برای از بین بردن اثر انگشت و لکه های دیوار ، یک سیب زمینی را از وسط برش بزنید و نیمی از سیب زمینی را چندین بار روی دیوار بمالید ، سپس لکه را با اسفنج تمیز پاک کنید. توجه داشته باشید که این دستورالعمل فقط برای دیوارهای روغن و پلاستیک مفید است.

منبع:

https://www.beytoote.com/housekeeping/wash-taint/bleaching1-agents1-wall.html

درباره‌ی holoo1

حتما ببینید

علت سفت شدن شکم در بارداری چیست؟

علت سفت شدن شکم در بارداری چیست؟

گرچه تشخیص مراحل گرفتگی شکم ، انقباضات Braxton Hicks و درد زایمان در مراحل اولیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *