تمیز کردن کولر گازی در خانه، آموزش کامل و مرحله به مرحله

همانطور که از هوای تازه در خانه خود لذت می برید ، قطعاً در حفظ تهویه هوا یا جدایی و همچنین صرفه جویی در انرژی تلاش می کنید. نگهداری و تمیز کردن کولرهای گازی و اسپلیترها علاوه بر افزایش دوام ، در کارایی آنها تأثیر بسزایی دارد. با رعایت یک سری اصول ساده ، همه ما می توانیم کولرهای گازی منزل خود را با کمترین هزینه تمیز کنیم. در این مقاله ویکی سعی در توضیح نظافت کولر داشت و آن را مرحله به مرحله تقسیم کرد تا برای شما مفید باشد.

کولرهای گازی چگونه کار می کنند؟

عدم درک نحوه کار کولر ممکن است دلیل عدم درک بسیاری از اهمیت تمیز کردن دوره ای باشد. به طور کلی ، کولرهای گازی از قسمتهای اصلی کمپرسور ، کندانسور ، اپراتور ، گاز و لوله مویرگی تشکیل شده اند.

کمپرسور یا موتور وظیفه مکش گاز از اپراتور و هدایت آن به سمت کندانسور یا دستگاه تقطیر را بر عهده دارد. کندانسور در واقع مجموعه ای از لوله های مسی و صفحات آلومینیوم است که قسمت خارجی دستگاه را تشکیل می دهد و در خارج از خانه قرار دارد و کار آن جذب گرمای گاز یا دفع سرما است.

تمیز کردن کولر گازی در خانه، آموزش کامل و مرحله به مرحله

اپراتور یا اواپراتور در واقع مجموعه ای از لوله ها و صفحات است که در داخل منزل قرار دارند و وظیفه خنک سازی یا گرم شدن هوا را دارند. هوا از قسمت بالای دستگاه وارد اپراتور می شود و پس از خنک سازی یا گرم شدن از پایین تخلیه می شود.

گاز خنک کننده با دریافت گرمای محیط در قسمت عملگر کولر گازی از حالت مایع به گاز تبدیل می شود و با بازگرداندن گرما دوباره به حالت مایع در قسمت کندانسور تبدیل می شود. لوله مو یا انبساط در کولرهای گازی وظیفه کاهش فشار و ایجاد امکان تبخیر در اپراتور را دارد.

 

تجهیزات مورد نیاز برای تمیز کردن کولر گازی

  1. آچار و پیچ گوشتی مناسب
  2. شانه نرم مخصوص (می توانید از برس نرم استفاده کنید)
  3. دستکش ضخیم مخصوص
  4. دستمال ، ترجیحاً پنبه ای
  5. دستگاه فن و مکش
  6. کارواش
  7. مایعات ظرفشویی یا مایع ظرفشویی معمولی

نگران از دست دادن برخی موارد فوق نباشید. می توانید از جاروبرقی به عنوان دستگاه مکش استفاده کنید. شیر آب می تواند مانند یک کارواش کار کند. دستکش بیشتر برای ایمنی استفاده می شود و اگر دقت کنید ، دستکش آشپزخانه کافی است.

نحوه تمیز کردن و نگهداری کولر گازی

حتی فکر نخواهید کرد که داخل قطعات مختلف کولر گازی مخصوصاً فیلترهای آن چقدر می توانند کثیف و کثیف باشند. تعمیر و نگهداری کولر باید طبق روال خاصی انجام شود و برای این منظور تمام مراحل تمیز کردن کولر گام به گام شرح داده می شود.

منبع:

ویکی ساختمون

درباره‌ی holoo1

حتما ببینید

علت سفت شدن شکم در بارداری چیست؟

علت سفت شدن شکم در بارداری چیست؟

گرچه تشخیص مراحل گرفتگی شکم ، انقباضات Braxton Hicks و درد زایمان در مراحل اولیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *