اصول نگهداشتن به موقع پول و خرید درست کالا

اصول نگهداری به موقع پول و خرید کالای مناسب

مردم ، به ویژه بازرگانان و کارمندان ، همیشه باید از یک طرف به هزینه های خود و از طرف دیگر به جیب پول های خود نگاه کنند تا نکات موفق تری را در زندگی بخوانند.

 

به گفته تالاب ، خرید و صرف هزینه در زندگی ، اگر با اصول مطابقت نداشته باشد ، می تواند در آینده به مشکلات مالی منجر شود و بهتر است یاد بگیرید که چگونه خرید بهینه داشته باشید. مغازه ها در فصل تخفیف قرار دارند و شما از فروشگاهی به فروشگاه دیگر می روید و بهترین زمان برای خرید را حس می کنید و تا جایی که ممکن است هزینه خود را خرج کنید.

 

مراقبت منطقی و منطقی برای زندگی مالی

برخی از افراد چنان در خرج كردن پول خود عجله دارند كه در نهایت از پولی كه نگرفته اند استفاده می كنند. این بدان معناست که برای دستیابی به خواسته های رنگارنگ و گاه عجیب ، آنها پول را قبل از دریافت پول خرج می کنند. طبق تحقیقات ، ریشه این اسراف در رابطه بین احساسات و پول نهفته است.

 

برای برخی از افراد ، درک این رابطه و تأثیر احساسات بر تصمیم گیری ها بسیار دشوار است. آنها به این سطح نرسیده اند که نحوه تصمیم گیری پولی به طور جدی با سبکهای احساسی برخورد با هر تصمیم ارتباط دارد ، آنها ریشه های پنهان تصمیمات خود را نمی بینند و متأسفانه بهای این سوerstand تفاهم را می پردازند. قیمت ممکن است خیلی بالا باشد.

 

همین مشکلات عاطفی باعث می شود که بسیاری از مردم به دلایل بی فایده از پول استفاده کنند. اگرچه این دلایل منطقی و معقول به نظر می رسند ، اما در واقع پوششی منطقی برای برخی احساسات است و ناخودآگاه منابع مالی فرد را از بین می برد. تصور غلط دیگری که ممکن است برای برخی پیش بیاید تمایل به خرید همه چیز ، از جمله عشق است.

 

فردی با درآمد و ثروت مناسب می تواند با هزینه های زیاد سعی در جلب عشق و علاقه دیگران داشته باشد. اگر می خواهید بفهمید که این اشتباهات عاطفی و رابطه آنها با پول چقدر و چرا است ، این مقاله را از دست ندهید ، زیرا در موارد زیر ، نمونه های برجسته ای از توهمات را که منجر به اسراف می شود ، به شما ارائه داده ایم.

 

اگر این احساسات را می دانید ، با کمی کنترل و تلاش می توانید از تأثیر آنها در تصمیم گیری جلوگیری کرده و پول خود را از دست بدهید.

 

تمایل مداوم به خرید

بسیاری از ما وقتی احساس افسردگی ، اضطراب و تنهایی می کنیم اقدامات فوق العاده ای برای تغییر روحیه خود انجام می دهیم. به عنوان مثال ، برخی بیش از حد غذا می خورند یا از مواد مخدر و الکل استفاده می کنند. اقداماتی که نه تنها کمکی به حل مشکل نمی کند بلکه در نهایت مخرب است.

 

به گفته تالاب ، جالب است بدانید که یکی از مهمترین نمونه های کنترل شرایط نامطلوب روانی ، روی آوردن به خرید مداوم است. احتمالاً دیده اید که مردم در شرایط دشوار به خیابانها می آیند تا احساسات خود را کنترل کنند و همه چیز را صرف نظر از قیمت و استفاده از آن بخرند. چنین خریدهای بی فایده معمولاً کاملاً بی فایده است و تفاوتی با دور ریختن پول ندارد.

 

با خرید لباس ، کفش و حتی خریدهای گران تر مانند اتومبیل ، فرد می تواند افسردگی و اضطراب را کنترل کند بدون اینکه بداند این روش فقط برای چند دقیقه یا سرانجام برای چند ساعت موثر است و وضعیت روحی ناخوشایند به سرعت باز می شود. شما یکی از آن افراد هستید ، باید هر چه زودتر این عادت را کنار بگذارید.

اصول نگهداشتن به موقع پول و خرید درست کالا

روش های جایگزین را برای تغییر روحیه خود و جلوگیری از هدر دادن پول برای شادی موقت امتحان کنید. اگر اضطراب و افسردگی شما جدی باشد ، قطعاً به کمک تخصصی و کمک پزشکی نیاز خواهید داشت. کمک هایی که با صرف مقدار کمی پول ، مشکل را از ابتدا حل می کنند. علاوه بر این ، استفاده از روابط و محافل پشتیبانی نیز در چنین مواقعی مثر است.

شرایط دشوار در آینده را دست کم بگیرید

ممکن است افراد در شرایط خاص بزرگ شده باشند و به دلایل مختلف معتقد باشند که همیشه موفق بوده اند. تا زمانی که زندگی دارای یک روند چرخه ای است و مطمئناً دوره های دشواری اتفاق می افتد. دوره هایی که اگر از قبل آماده نشوند ، بدون شک تمام زندگی شما را خراب می کنند.

 

افرادی که دنیا را از این طریق می بینند ، غالباً افراد اسراف هستند که صرف نظر از بودجه و پس انداز ، خرید و تجارت می کنند. آنها بین نیاز و میل ناگهانی تمایز قائل نمی شوند و بدتر از آن ، همان دیدگاه را به فرزندان خود می آموزند. از این طریق ، آنها نه تنها قادر به زنده ماندن در سختی ها نیستند ، بلکه با آموزش های نامناسب ، نسل های آینده را در معرض چنین خطری قرار می دهند.

 

اگر چنین احساساتی دارید ، باید راهی برای کنترل سریع آنها پیدا کنید. بودجه بندی فرآیندی است که می تواند این مشکل را درمان کند. نکات بی شماری در این زمینه وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها روند بودجه را به یک مقصد راحت تر کنید.

 

به دیگران کمک کن

ثروت و پول بدون استفاده از آن برای منافع عمومی منطقی نیست. اگر از پول و درآمد خود برای کمک به دیگران استفاده نکنید ، ارزش واقعی انسانیت را نخواهید دانست و احساس خوشبختی واقعی نخواهید کرد ، اما این اقدام مقدس و متعالی ، اگر ناشی از احساسات ناخوشایند باشد ، در نهایت نتیجه عکس خواهد داشت .

 

به عنوان مثال ، بسیاری از افراد ، پس از موفقیت ، احساس گناه می کنند و ناخودآگاه خود را مقصر شکست دیگران می دانند. این تصور غلط قابل جبران است و شخص بدون حساب و کتاب می تواند درآمد و منابع مالی خود را برای کمک هزینه کند. در حالی که برخی از آنها معمولاً به کمک زیادی احتیاج ندارند.

 

با خرید لباس ، کفش و حتی خریدهای گران تر مانند اتومبیل ، فرد می تواند افسردگی و اضطراب را کنترل کند بدون اینکه بداند این روش فقط در چند دقیقه یا در نهایت چند ساعت موثر است.

 

عشق و علاقه را بخرید

احساس منفی دیگری که ممکن است در برخی رخ دهد تمایل به خرید همه چیز از جمله عشق است. فردی که درآمد و ثروت مناسبی دارد می تواند سعی کند عشق و علاقه دیگران را با هزینه های خود جلب کند. به عنوان مثال ، هزینه های زیادی را صرف گروه های دوستی یا جلب توجه مرد یا زن محبوب خود کنید ،

 

با هدایای گران قیمت او را غافلگیر کنید. با این حال ، در بسیاری از موارد ، چنین رویکردی نه تنها بی تأثیر است ، بلکه منجر به نتایج فاجعه باری برای انسان می شود. کسانی که دور چنین افرادی جمع می شوند غالباً به دنبال استفاده از انبوه آن هستند و پس از مهمانی دیگر حتی دیگر آن را به خاطر نمی آورند.

 

وقتی صحبت از ازدواج و روابط عاشقانه می شود ، اوضاع حتی بدتر است. آیا کسی که به خاطر پول با شما ازدواج می کند واقعاً یک شریک خوب خواهد بود و سالها با شما خواهد ماند؟

 

در مسابقات بیهوده شرکت کنید

عدم اعتماد به نفس و شکنندگی درونی یک عامل بسیار مخرب است. بدون تعادل روانی نمی توانید از زندگی لذت ببرید و مطمئناً برای پول خود ارزش قائل خواهید شد. چنین افرادی غالباً به صورت رو در رو و تجملات به رقابت بی فایده می پردازند و پول و منابع خود را برای مسائل پوچ هدر می دهند.

 

اگرچه پایان چنین مسابقاتی از همان ابتدا مشخص است و نتایج واقعی نخواهد داشت. در مسابقات بیهوده ، در آخر ، همه پول و انرژی خود را از دست می دهند و از دست می دهند. سعی کنید با خود صادق باشید و خصوصیات درونی خود را بشناسید. آگاهی عمیق از نقاط قوت و ضعف به شما کمک می کند اعتماد از دست رفته خود را بازیابید.

منبع:

https://www.talab.org/psychology/success/اصول-های-نگهداشتن-به-موقع-پول-و-خرید-درس.html

درباره‌ی holoo1

حتما ببینید

برای موفقیت تلاش کردن مهم تر از استعداد است؟

برای موفقیت تلاش کردن مهم تر از استعداد است؟

۳ دلیل منطقی که ثابت می کند پی بردن به موفقیت مهمتر از استعداد است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *