ازدواج با زن شاغل بهتر است یا خانه دار ؟

زن شاغل بهتر است یا خانه دار؟

اگر قصد ازدواج دارید و نمی دانید در میان زنان شاغل به دنبال یک زن یا یک خانه دار بگردید ، اگر متاهل هستید و هنوز شک دارید ، در بررسی تهدیدات و فرصت های هر موقعیت با ما همراه باشید!

برخی معتقدند که همسر خوب خانه دار است و برخی دوست دارند شوهرشان استخدام شود. به همین دلیل است که آیا استخدام زن به یکی از معیارهای مدرن ازدواج دختران و پسران تبدیل شده است.

زن شاغل

زن شاغل یا خانه دار؟

درک مزایا و معایب همسران مشترک قطعاً به ما در درک بهتر و جامعتر چنین ازدواج هایی کمک خواهد کرد.
در نگاه اول ، بعد اقتصادی موضوع مشهود است. زنی که خارج از خانه کار می کند به دلیل درآمدی که کسب می کند کیفیت و وضعیت اقتصادی خانواده را بهبود می بخشد اما این همه ماجرا نیست. این زنان به دلیل اشتغال معمولاً بیشتر از سایر زنان جامعه فعال و پویاتر به نظر می رسند. کمتر دچار افسردگی می شوند و استقلال مالی و دسترسی شخصی بالاتری دارند. مشکلاتی که باعث می شود زنان کار با اعتماد به نفس بیشتری به نظر برسند.

معمولاً این بخش از جامعه بهتر و کاملتر از دیگران است که قادر به مدیریت وقت و کار خود هستند و وقت کمتری را تلف می کنند. آنها مستقل و خودکفا هستند و بنابراین در برابر مشکلات و سختی ها مقاومت و تحمل بیشتری دارند.

اما این اشتغال خالی از اشکال نیست. مهمترین مشکل این است که کار در خارج از خانه باعث خستگی زیادی در جسم و روح زنان می شود و حتی گاهی اوقات منجر به برخی از بیماری های جسمی در مردان می شود. کاهش آرامش خانوادگی به دلیل استرس زیاد برای زنان ، به ویژه برای افرادی که مشاغل استرس زای خاصی دارند ، از دیگر پیامدهای اشتغال زنان است.

خانواده کار و زندگی ازدواج با زن شاغل بهتر است یا خانه دار ؟
با این حال ، کار در خارج از خانه زنان بر جنبه های زندگی خانوادگی تأثیر می گذارد و مسئولیت هایی مانند خانه داری و زایمان را تحت الشعاع قرار می دهد.

البته آنچه در این زمینه بسیار مهم است این است که بسیاری از کاستی های ذکر شده قابل جبران است ، مشروط بر اینکه زن و مرد در ابتدای زندگی مشترک خود در مورد اشتغال و درآمد زن به توافق برسند و سپس با مشورت با یکدیگر و در صورت لزوم ، به مشاوران خانواده کمک کنید تا یک برنامه کامل و جامع برای زندگی آینده خود تنظیم کنند و بر این اساس زندگی خود را در برابر بسیاری از آسیب ها و مشکلات پیش رو واکسینه کنند. در این رابطه ، هر یک از طرفین (زن و مرد) تعهداتی دارند که باید شناخته شوند.

از نظر اسلام ، مردان مسئولیت درآمدزایی و تأمین هزینه های خانواده را دارند و زنان در این زمینه هیچ تعهدی ندارند. اما از آنجا که پس از آغاز زندگی مشترک ، زن و مرد یکی می شوند و هیچ چیز جدا از دیگری ندارند ، بهتر است زن در صورت نیاز خانواده به درآمد وی ، در حل مشکلات اقتصادی زندگی خود به شوهرش کمک کند. .

چه کاری باید انجام دهیم؟

برای داشتن یک زندگی مشترک موفق ، زن شاغل باید به انتخاب نوع کار ، زمان مورد نیاز برای این شغل ، محل کار ، همکاران و … توجه کند و از این رو بین کار و زندگی هماهنگی ایجاد کند.

بخاطر داشته باشید که برخی از مشاغل خاص که شرایط سخت و دشواری دارند نه تنها با روحیه زنان سازگار نیستند بلکه به زندگی زناشویی آنها آسیب می رسانند. از نظر اسلام ، مردان مسئول درآمدزایی و تأمین هزینه های خانواده هستند و زنان در این زمینه هیچ تعهدی ندارند. اما از آنجا که پس از آغاز زندگی مشترک ، زن و شوهر یکی می شوند و هیچ چیز جدائی از یکدیگر ندارند ، بهتر است در صورت نیاز خانواده به درآمد وی ، زن به همسر خود در حل مشکلات اقتصادی زندگی آنها کمک کند.

از طرف دیگر ، وقتی مرد قبول می کند همسرش خارج از خانه کار می کند ، باید کارهای زیادی از جمله کاهش انتظارات ، کمک به همسرش در کارهای خانه ، کمک به او در تربیت فرزندان ، توجه بیشتر به بهداشت روانی را انجام دهد. وضعیت جسمی شوهر ، و سعی کنید مشکلات او را حل کنید و … توجه کنید.

وظیفه دیگر مردان در این زمینه ، ترویج تفریحات سالم برای همسران و خانواده هایشان است. آنها باید توجه داشته باشند که شوهرشان به دلیل استرس زندگی نیاز به تفریح ​​بیشتری دارد.

منبع:
https://namnak.com/زن-شاغل-یا-خانه-دار.p52518

درباره‌ی holoo1

حتما ببینید

علت سفت شدن شکم در بارداری چیست؟

علت سفت شدن شکم در بارداری چیست؟

گرچه تشخیص مراحل گرفتگی شکم ، انقباضات Braxton Hicks و درد زایمان در مراحل اولیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *